Krize kam se podíváš

12. dubna 2016 v 6:30 | Vlaďka |  Lifestyle
Poslední dobou mám pocit, že slovo KRIZE mě obklopuje všude kolem. Krizi zažívá rodina, v krizi jsou muži i ženy, krizí jsou zmítáni předškoláci i puberťáci. Firmy mají své krizové manažéry, v práci se školíme, abychom byli vždy připraveni poskytnout krizovou intervenci.

My ženy přestáváme být ženami, těmi, co si rády nechají pomoci do kabátu, nechají si otevřít dveře, obléknou si sukni, nazují podpatky, hlídají rodinné teplo a vychovávají děti. My ženy mluvíme hrubě, nechceme děti, chceme kariéru, pak zase chceme děti, nechceme muže. Když to nejde zuřivě hledáme na internetu kontakty na nejbližší reprodukční kliniku a ty jsou tak v kurzu, že tlačí na naše zákonodárce, aby se zvýšil věk žen, které mohou podstoupit umělé oplodnění. Na rodičovských sdruženích tak stále více budou viděny matky ve věku našich babiček.

Krizi rozhodně nemají kosmetické firmy, estetické kliniky a fitness centra, protože, i když je vám padesát musíte vypadat na čtyřicet, v práci být výkonný na třicet, křečové žíly maskovat značkovými sportovními legínami a brýle na krátkozrakost vydávat za nejmódnější trend.

Muži nejsou manuálně zruční, nejsou vedeni k zodpovědnosti, stále více jich vyhledává "mamahotely", kde jsou svými matkami vnímáni jako šestnáctiletí, ale proč tohle nestrpět, když za dveřmi dětského pokojíčku je klid, vyprané a vyžehlené prádlo a večer co večer tak můžeze vyrážet do baru aniž by vás někdo peskoval. A když přijdou o práci, maminka je polituje, jak je dnešní svět nespravedlivý a že za dob jejich mládí by se to nestalo, a pokud synáček má psí oči, přidá ještě tisícovku z důchodu na přilepšenou. U maminky je totiž mnoho svobody a málo odpovědnosti.

Při prvním problému ženy opuští muže, muži ženy, opuštíme děti, domy, přátele. S dětmi se nemluvíme, nechodíme na procházky, nesdílíme radosti i starosti a pokud na to dítě upozorní, pak většinou křikem, agresivitou, výchovnými problémy. My rodiče rychle utíkáme za odborníky z řad psychologů a psychiatrů a náš nezájem o své děti léčíme antidepresivy.

Stabilita mizí i v práci, máme flexibilní úvazky, pracovní poměry na dobu určitou, práci na dohodu. Tím se zmítáme stále v nejistotě a moc nevíme jak se chovat a jak to zvládat. Většinou nám chybí vzory rodičů, kteří měli stejnou svobodu. Oni ji neměli, oni měli stabilitu. Stabilitu práce a ve většině případů i rodiny. Muž vládl pevnou tvrdou rukou a žena čekala doma na svého hrdinu až přijde ze schůze. Dnes očekáváme muže empaticlého, který si hraje s dětmi, vozí je na kroužky a když je žena v práci déle, udělá večeři.

Každý z nás je jedinečný a každý máme své hranice posunuty jinak. Na pomyslné ose může být krize začátek. Začátek cesty k nějakému cíli. Ale ten už si každý z nás musí vytyčit sám.

Krásné jarní dny bez krizeÚžasný

Vlaďka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Martin Havlík Martin Havlík | 12. dubna 2016 v 9:00 | Reagovat

jo, problém singles proč jsou singles...
nač se vázat, když rozchod je tak easy, že :)

2 Jkamionkova Jkamionkova | E-mail | Web | 16. dubna 2016 v 14:39 | Reagovat

Ono kdyby byly zeny zenami a muzi opravdovymi muzi... Mozna by nektere veci byly dnes jine. Rodina je a byla zaklad. Pokud je krize v rodine... Odrazi se to i jinde. A odrazi se to i potom na detech ze kterych vyrostli dospeli. Takovy zacarovany kruh :)

3 Vědunka Vědunka | 27. dubna 2016 v 20:46 | Reagovat

[2]: Rodina je zas jenom odrazem doby, ve které žijeme. Tváříme se, že jsme tolerantní, a přitom jsme laxní. Děkuji za přečtení i komentář😊💞

4 Vědunka Vědunka | 27. dubna 2016 v 20:48 | Reagovat

[1]: Když jsi singles všechno je tak nějak simplex😀A děkuji za přečtení i komentář.

5 Amia Amia | Web | 17. června 2016 v 16:09 | Reagovat

[2]: No ono vlastně ne, rodina ve stylu, v jakém si dnes představujeme tradiční rodinu, je stará jen něco přes 100 let. jště v 19. století spolu žila celá rozvětvená rodina a jště předtím to bylo jak kde, jak kdy. Plus jeskynní lidé žili prostě jako tlupa, když už ,,rodinné" vztahy, tak jen mezi matkou a dítětem, protož někdo to dítě krmit (z prsu) musel, že.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama