Pět nej v těhotenství

7. ledna 2016 v 14:11 | Vlaďka |  Rodina
Těhotenství je požehnaný stav, už říkaly naše babičky, ale z vlastní zkušenosti radím nepídit se po zkušenostech svých matek, natož babiček, protože se ještě dlouho budete otřepávat z jejich mnohdy hrůzostrašných historek.
Pokud jste v očekávání, a nebo jste teprve ve fázi plánování, mohlo by se vám hodit pět nejlepších a pět nejhorších věcí na těhotenství, upozorňuji, že z mého pohledu, protože každá jsme jiná, stejně tak každé těhotenství je jiné a naše prožívání se může značně lišit.

Pět NEJlepších věcí na těhotenství
  1. Stala jste se konečně ženou! A to opravdovou. Sice jste byla doteď samostatná, měla byt, chodila do práce, platila účty, přijímala nové zaměstnance, ale pořád jste byla ta, která tohle všechno musí zvládat levou zadní, protože přece nemáte dítě, nebo má jen jedno, a to je jako nic.
  2. Jste opečovávaná! Užijte si to. Už nikdy se o vás takhle rodina a kolegové nebudou starat, už nikdy nezažijete tolik dotazů na to, jak se vám daří a jak vše zvládáte, už nikdy vám nikdo nedá přednost v řadě na maso, obzvlášť pokud je vám nad pětatřicet, už nikkdy vám neodpustí policista pokutu za špatné parkování.
  3. Jste krásná! Možná si to nemyslíte, necítíte se zrovna ve své kůži, ale nosíte pod srdcem nový život a vyzařuje z vás něha a stáváte se jemnější a ženštější. Nerezignujte na svůj vzhled, ba si to vychutnejte se vším všudy, hezky se oblékejte, naličte se, zajímejte se dění kolem sebe.
  4. Jezte co vám chutná! Kdy jindy si to múžete dovolit. Poslouchejte vlastní tělo a ono vám samo napoví, co miminko potřebuje nejvíc. Nestresujte se tím, že sousedka přibrala jen osm kilo, zatímco vy jste v sedmém měsíci jako velryba křížená se slonem.
  5. Těhotenství je výzva! Výzva k poznání sama sebe, za pár měsíců bude hrát novou roli matky, která si odbude premiéru v porodnici, ale derniéru mít nebude. Těhotenství je taky výzva popřemýšlet nad svým životem, prací a dalším sebevzděláním. Tak proč toho nevyužít.Mrkající
Pět NEJhorších věcí na těhotenství
  1. Je vám špatně! Někdy první trimestr, někdy i celé těhotenství, někdy vůbec. Nejprve se nemůžete na některé své dříve oblíbené potraviny ani podívat, trpíte závratí a sklonem k mdlobám, později vás bolí celé tělo, jste nešikovná a noci trávíte luštěním sudoku či žehlením výbavičky, protože kopance a vrtění vašeho miminka vám nedají spát.
  2. Nikdo s vámi nepočítá! Jaknile oznámíte v práci, že jste těhotná, všichni se sice nad vámi budou rozplývat a přát vám k tomuto stavu, ale zároveň za dveřmi budou probíhat skryté debaty kdy asi půjdete na neschopenku, koho dát na vaše místo. Zapomeňte na to, že by vás zaměstnavatel ještě vyslal na nějaký zajímavý seminář, to je pro něj přece ekonomicky nevýhodné.
  3. Sbohem večírky nad skleničkou! Alkohol je v těhotenství pasé. Pokud někdy zhřešíte vinným střikem, výčitky mít nemusíte. Večírky zvášť v pozdějším těhotenství se stávají rovněž záležitostí ojedinělou. V devátém měsíci opravdu nemyslíte skoro na nic než na blížící se porod a tak trochu nechcete kazit večírek ostatním tím, že budete zívat, vrtět se na židli a stěžovat si na bolest zad.
  4. Bez náboje! Jste unavená, mozek je přeprogramovaný, klienty vnímáte jen částečně a pracovní entusiasmus vás opustil. V druhém trimestru však můžete pociťovat naprostý opak.
  5. Lítost nad lítost! Marnost nad marnost. Jste lítostivá, plačtivá, rozhodí vás každá hloupost. Na druhou stranu zase máte výbuchy smíchu nad věcmi, kterým se nikdy, ale vážně nikdo nesměje. Partner vás nechápe, ať udělá co udělá vždycky je to špatně, a tak se raději uklidí, abyste měla klid načež je vám zase líto, že není s vámí a že se vám vyhýbá. Fuj, někdy je to děs.S vyplazeným jazykem
Když to však shrnu suma sumárum, tak u mě ty hezké chvíle po celou dobu převládaly a cítila jsem se dobře. A jak to máte vy?Mrkající
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | Web | 10. ledna 2017 v 17:24 | Reagovat

Dnes bez komentáře - stavy z osobního života neznám :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama